Nyheter

Statlista Clear Round 6/6

Starlista Clear Round 6 juni 2016
Liggande bommar
Första start 10.00. Klassen beräknas vara klar 10.20
1. Mio Persson Lilleman
2. Sally Främberg Sara
3. Ida Falk Pytteliten
4. Ida Björkdahl Snöflinga
5. Ingrid Ericson Lilleman
6. Jonna Björnheden Sara
7. Elin Sjöstedt Pytteliten
20 minuter paus – bangång
20 cm
Första start cirka 10.40. Klassen beräknas vara klar 11.30
1. Ida Falk Pytteliten
2. Tilda Fredling Tom
3. Meya Sobieroy Baltazar
4. Alva Tedefjord Vega
5. Malva Sobieroy Lakritz
6. Lina Johansson Blixten
7. Emelie Rosvall Candor
8. Kim Glans Wendy
9. Alicia Hedin Loppan
10. Vera Raneskog Pandora
11. Lina Johansson Tom
12. Matilda Ryström Baltazar
13. Linus Glans Vega
14. Nellie Enander Blixten
15. Tuva Fendell Lakritz
16. Maja Kemper Uggi
17. Felicia Ring Pandora
18. Frida Arneros Skugga
19. Julia Ekdahl Loppan
20. Moa Främberg Wendy
21. Saga Aspsjö Baltazar
22. Isabella Wahlberg Mulle
23. Molly Sobieroy Tom
20 minuter paus - bangång
40 cm
Första start cirka 11.50. Klassen beräknas vara klar 12.30.
1. Moa Persson Lakritz
2. Clara Gustavsson Pandora
3. Alva Tedefjord Blixten
4. Maja Kemper Uggi
5. Melina Eriksson Nibell
6. Elsa Ericson Gugge
7. Nova Aspsjö Skugga
8. Ella Palm Tuma
9. Isabella Wahlberg Mulle
10. Astrid Sjölin Loppan
11. Ida Jansson Nibell
12. Vera Raneskog Wendy
13. Amanda Sjögren Power of June
14. Tuva Fendell Vega
15. Alexandra Jernström Fanny
16. Gustav Sjölin Gugge
17. Malin Nilsson Tuma
18. Julia Hedin Skugga
19. Minna Lindholm Caprinja
20. Felicia Ring Nibell
20 minuter paus - bangång
60 cm
Första start cirka 12.50
1. Gustav Jernström Fighter
2. Isabella Wahlberg Mulle
3. Minna Lindholm Caprinja
4. Filippa Ulmå Sackum Marybel
5. Stella Messina Ginger
6. William Sjölin Akilles
7. Ester Blad Pride
8. Amanda Sjögren Power of June
9. Malin Nilsson Fighter

Tack

Ett stort tack till alla inblandade i dagens tävling.
Publiken, alla som jobbat med tävlingen i helgen, sponsorer, solen och alla fantastiska ungar.
Ni är bäst

Startlsta 1/5

Här kommer startlistan inför CR på söndag. Samtliga klasser är stängda för anmälan.
Liggande bommar
Första start 10.00. Klassen beräknas vara klar 10.30
1. Agnes Sanfridsson Sara
2. Mio Persson Lilleman
3. Malva Sobieroy Nibell
4. Freya Samuelsson Sara
5. Maja Holmberg Tom
6. Elin Sjöstedt Ludde
7. Wilma Björkdahl Nibell
8. Anna Nilman Pytteliten
9. Jonna Björnheden Ludde
10. Alicia Hedin Loppan
11. Meya Sobieroy Baltazar
12. Molly Sobieroy Loppan
13. Isabell Svensson Pytteliten
14. Vilda Lind Vildhjärta
15. Lovis Kullberg Olle
16. Ida Björkdahl Skugga
17. Manne Lind Vildhjärta
10 minuter paus - bangång
20 cm
Första start cirka 10.40. Klassen beräknas vara klar 11.30
1. Ida Björkdahl Skugga
2. Ida Falk Pytteliten
3. Thea Brunnegård Blixten
4. Alva Sanfridsson Lakritz
5. Thea Davidsson Tom
6. Nellie Enander Blixten
7. Matilda Ryström Baltazar
8. Julia Svensson Tom
9. Hilda Benjaminsson Lakritz
10. Inez Brunnegård Blixten
11. Julia Ekdahl Tom
12. Saga Aspsjö Baltazar
13. Tuva Fendell Lakritz
14. Kim Glans Uggi
15. Vera Raneskog Wendy
16. Isabelle Krantz Loppan
17. Linus Glans Vega
18. Felicia Ring Uggi
19. Wilma Hermansson Pandora
20. Julia Gustavsson Spotlight Rosé
21. Sofia Ljungström Melker Brew
22. Hannah Matikainen Hale Bop
10 minuter paus - bangång
40 cm
Första start cirka 11.40. Klassen beräknas vara klar 12.15.
1. Julia Gustavsson Spotlight Rosé
2. Felicia Ring Uggi
3. Wilma Lövgren Wendy
4. Moa Persson Pepsi
5. Alva Proder Pandora
6. Alva Tedefjord Blixten
7. Vera Raneskog Wendy
8. Alexandra Jernström Vega
9. Ella Palm Tuma
10. Wilma Hermansson Pepsi
11. Alva Proder Pandora
12. Isabella Wahlberg Mulle
13. Filippa Ulmå Sackum Mary Bel
14. Nova Aspsjö Pepsi
15. Stina Johansson Tuma
16. Melina Eriksson Skugga
17. Astrid Sjölin Loppan
18. Elsa Ericson Ginger
19. Ida Jansson Skugga
20. Josefina Andersson Dumle
21. Emelie Andersson Plopp
22. Magdalena Andersson Rollo
10 minuter paus - bangång
60 cm
Första start cirka 12.25.
1. Filippa Ulmå Sackum Mary Bel
2. Stella Messina Ginger
3. Ester Blad Pride
4. Emil Segander Bella
5. Stella Messina Ginger
6. Frida Löfgren Velvet
7. Ester Blad Pride
8. William Sjölin Akilles
9. Malin Nilsson Fighter
10. Alicia Glacin Tuma

Flyttade lektioner

Då vi har tävling den 1/5 flyttas alla söndagens lektioner till lördag 30/4. Samma tider gäller dock fortfarande.

Clear Round 1/5

Välkommen på Clear Round. 1/5. Alla kan vara med. Alla får pris.
Klasser: Liggande bommar, 20 cm, 40 cm och 60 cm
Kiosk, lotteri och solsken

Sidor